Od 1996 roku organizuję cykliczne „WARSZTATY BĘBNIARSKIE” tzw. NIEUSTAJĄCE WARSZTATY BĘBNIARSKIE (uczyło się już u mnie około tysiąca osób) skierowane do WSZYSTKICH, którzy pragną poznać sztukę gry na tym najstarszym instrumencie świata, do młodzieży akademickiej jak również do wszystkich tych, którzy chcieliby nauczyć się gry na MEMBRAMOFONACH I IDIOFONACH: różnego rodzaju bębnach: congi, djembe, bongosy, darabuka, bęben basowy (afrykańskich, azjatyckich, cubańskich) i instrumentach perkusyjnych: marakasy, cabasa, reco-reco, clavesy, tamburyny, cow-bell, janczary itp. – pochodzących z różnych stron świata. Z najbardziej utalentowanych warsztatowiczów tworzyłam zespoły bębniarskie, które grywały koncerty wspomagając różne ciekawe projekty lubelskie – (1997 roku „AGA BUM BUM” – koncert na Ogólnopolskim Festiwalu – Mikołajki folkowe, 2004 rok „AGA DRUM WORKSHOP’S” – intro koncertów „Orkiestry św. Mikołaja”).
W 2004 roku w maju z najzdolniejszych adeptów sztuki bębniarskiej założyłam zespół bębniarski „Escola do Ritmo” która to nazwa została zmodyfikowana na „ESCOLA! RITMO”. Grupa inspirowała się sztuką perkusyjną świata, przede wszystkim: afrykańską, azjatycką, cubańską, brazylijską, polinezyjską oraz australijską. Zespół prezentował rytmy afrykańskie, cubańskie, azjatyckie (nie stroni od rytmów polskich i słowiańskich) we własnych aranżacjach i kompozycjach. Często muzyce rytmicznej towarzyszyły śpiewy wzorowane na śpiewach afrykańskich. W repertuarze grupy wykorzystywane były instrumenty perkusyjne z różnych stron świata takie jak: huculski-bęben basowy, afrykańskie djembe, azjatycka darabuka, cubańskie conga, cow-belle, marakasy, janczary, clavesy, australijskie didgeridoo, brazylijski birimbau itp. Zespół najczęściej koncertował w Lublinie: Oprawa IV i V Międzynarodowego Festiwalu Kultury i Muzyki Orientalnej „ORIENT LUBLIN” Turcja-2004, Iran-2005, Dni Kultury studenckiej UMCS „Kozienalia 2004” ale także w Polsce, w Warszawie – wystawa fotografii artystycznej Erixon 2005 – „Warszawa da się lubić”, pokazy dokonań artystycznych i cyrkowych na „Farmie Macedońskich” pod Warszawą, Biłgoraj – Juwenalia 2005 oraz koncerty autorskie w lubelskich klubach: „5 Element”, „Lulu Cafe”, „Centrala”, „Graffiti”.
W skład zespołu „ESCOLA! RITMO” wchodzili:
WARSZTATY PROWADZONE SĄ W POSTACI:
Warsztaty cykliczne – comiesięczne – w sumie 10 godzin zegarowych
UCZĘ:
WSZYSTKICH, KTÓRZY PRAGNĄ NAUCZYĆ SIĘ TECHNIKI GRY NA CONGACH, DJEMBE I INSTRUMENTACH PERKUSYJNYCH ŚWIATA, A TAKŻE POZNAĆ CIEKAWE RYTMY AFRYKAŃSKIE W MIŁEJ I SYMPATYCZNEJ ATMOSFERZE.
Z A P R A S Z A M
Wszelkie pytania proszę kierować pod numer telefonu:
Tel.: 0 602-266-695 e-mail: agamenago@o2.pl