Specjalny koncert Poezji na Dni Nauki 2015 rok

Specjalny koncert Poezji na Dni Nauki 2015 rok

Raper Tomasz „Dolar” Dymek i perkusistka Agnieszka „Agabum”Kołczewska

„poezja Noblistów: Szymborska i Miłosz”

RAP VS NOBLIŚCI

Słynny lubelski raper „DOLAR” (m.in. laureat prestiżowej nagrody „Żurawie” w kategorii słowo. W 2010 roku wydał swoją debiutancką płytę „ Dwanaście Taśm”. Raper grał również wielokrotnie na Lubelskich Kozienaliach i Juwenaliach. Ma na swoim koncie współpracę z funkowo-jazzową grupą muzyczną, udział w wydarzeniu „Miasto poezji”. Ma na koncie liczne nagrody.) oraz muzyk, animatorka kultury, perkusistka znana z wielu projektów muzycznych AGNIESZKA KOŁCZEWSKA (nagradzana przez Prezydenta Miasta Lublin za upowszechnianie kultury, organizator i pomysłodawca festiwalu „Orient Lublin” a także cyklu warsztatowo-festiwalowego „Artystyczne Warsztaty Umiejętności” w ACK UMCS „Chatka Żaka”; kompozytorka, congistka współpracująca m.in. z Bajmem, Teatrem Andersena, Orkiestra św. Mikołaja, ma na koncie ponad 20 albumów płytowych wydanych z różnymi muzykami w Polsce; zagrała ponad 2000 koncertów) wspólnie zaprezentują opracowaną w autorskim projekcie poezję najwybitniejszych Noblistów: Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

Będzie to pełen kolorów słowno-muzycznych 30 minutowy pokaz artystyczny.

Poezja Noblistów ukazana w sposób nowoczesny, nietuzinkowy, interesujący dla młodego jak i dorosłego słuchacza-widza.

Raper DOLAR ukaże wyjątkowo opracowane przez siebie wiersze Wisławy Szymborskiej (m.in. „Tutaj” czy „Metafizyka”) oraz niełatwe do zrymowania wiersze Czesława Miłosza

(np. „Przypowieść o maku”) okraszone kolorami rytmów afrykańskich, cubańskich, azjatyckich, polinezyjskich , jamajskich a także polskich zaprezentowanych przez perkusistkę Agnieszkę Kołczewską na congach , djembe i instrumentach perkusyjnych.

Koncert odbędzie się 24 września o godz. 19:00 w Inkubatorze medialno-artystycznym Chatka Żaka w Lublinie. Wstęp wolny .

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.