KONCERT „W RYTMIE CHATKI”

Details

Time: 18 maja, 2023 18.00

Event Type: wydarzenia

About Tour

18 MAJA -Czwartek-g.19:00 WSTĘP WOLNY.
ACKiM UMCS Chatka Żaka ul.Radziszewskiego 16

DEBIUTY BĘBNIARSKIE –
Pokaz umiejętności nabytych przez studentów głównie z UMCS ale także z Politechniki Lubelskiej oraz KUL, studentów polskich i zagranicznych podczas warsztatów bębniarskich prowadzonych przez animatora kultury związanego z Chatka Żaka od 1992 roku, -muzyk, Specjalistka ds. edukacji kulturalnej w ACKiM UMCS Chatka Żaka- Agnieszkę Kołczewską.
Na koncercie zaprezentują się dwie grupy warsztatowe: początkująca i zaawansowana, które zostały połączone w jeden zespół o nazwie „W RYTMIE CHATKI”.
Studenci uczyli się trudnej sztuki perkusyjnej. Podczas zajęć poznawali tajniki gry na membranofonach, bębnach z ręki: techniki gry na afrykańskim djembe (czytaj DŻEMBE), kubańskich congach czy azjatyckiej darabuce oraz szeregu instrumentów perkusyjnych tzw. idiofonów: marakasy, reco-reco, cowbell, clave, janczary, tamburyn itp.
Uczyli się rytmów: od tradycyjnych afrykańskich, azjatyckich, poznawali rytmy kubańskie oraz autorskie rytmy mistrzyni gry Agnieszki Kołczewskiej.
W specjalnym programie stworzonym na koncert grupa zaprezentuje kilka z rytmów w oparciu o bębny djembe oraz instrumenty perkusyjne świata a także zaśpiewa obrzędową piosenkę afrykańska towarzysząca grze na bębnach.

2. Już niedługo -w sierpniu – MŁODE DJEMBE zagra nietytpowy koncert w pewnym tajemniczym miejscu:)
Bądźcie czujni !!! A już dziś trwają przygotowania 🙂