XI SEZON ARTYSTYCZNYCH WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI W CHATCE ŻAKA W LUBLINIE. WARSZTATY AWU BĘBNIARSKIE.
08/10/18
18:00
INKUBATOR MEDIALNO –ARTYSTYCZNY
Mapa

ZAPISY 8.X.2018r.- poniedziałek- godz.18:00 sala 016. Spotkanie przy portierni!!!
INKUBATOR MEDIALNO–ARTYSTYCZNY
Na warsztatach bębniarskich można nauczyć się profesjonalnej gry na danym instrumencie (na bębnach typu conga, djembe, bongosy, darabuka), wydobycie odpowiedniego brzmienia, techniki gry, techniki uderzeń, różnych ciekawych rytmów- głównie afrykańskich, azjatyckich, kubańskich- a także poznać obrzędowe śpiewy afrykańskie. Na warsztatach uczymy się pracować w grupie, odkrywać i rozwijać swoje talenty.
Nauka gry na bębnie – kontakt z bębnami- jest także, co zostało udowodnione naukowo, jedną z form muzykoterapii. Podczas obcowania z dźwiękami bębnów, grania na instrumentach perkusyjnych wzbudzają się w nas różne emocje oczyszczające nasz organizm z toksyn, stresu i innych niekorzystnych czynników powodujących złe samopoczucie. A więc bęben może nam także pomóc w uzyskaniu pozytywnych emocji. Na warsztatach bębniarskich każdy znajdzie coś dla siebie.
W wyniku warsztatów powstał m.in. zespół „MŁODE DJEMBE” (od kwietnia 2007r). Utworzyła się również grupa najnowszych adeptów sztuki perkusyjnej WABAZAA .Prowadzenie:muzyk, PERKUSJONISTKA- znana m.in. z Orkiestry św. Mikołaja, zespołu BAJM; MŁODE DJEMBE. Warsztaty prowadzi od 1996 roku, z 22-letnim doświadczeniem w nauczaniu gry na bębnach -Agnieszka Kołczewska www.agabum.pl
-Warsztaty skierowane są głównie do studentów jak i do wszystkich (od lat 12 !!!), którzy pragną poznać tajniki gry na BĘBNIE-pierwszym instrumencie Świata! Mile widziani również Seniorzy!
-Spotkanie – 1h raz w tygodniu. Cena 20 zł za 1h. Cały kurs to 10 h. Płatne z góry za całość.(200zł) Kurs trwa w sumie ok. 2,5 miesiąca.
-Spotkania są we wtorki w godzinach popołudniowych i wieczornych.(ustala się to z uczestnikami na pierwszych zajęciach / zapisach. Możliwe godziny zajęć od godz.17:00 <18; 19, 20> )
-Ilość miejsc ograniczona do 10 osób. W czasie trwania zajęć udostępniam profesjonalne instrumenty- w liczone w cenę warsztatów.
-Warsztaty odbywać się będą na terenie ACK w Inkubatorze medialno-artystycznym, ul. Radziszewskiego 16.Lublin. -Uczestnicy warsztatów mają możliwość zaprezentować swoje umiejętności na zorganizowanym przez koordynatora edukacji kulturalnej –Agnieszkę Kołczewską- koncercie z cyklu „Powachluj na scenie” ( odbywa się zwykle w semestrze letnim w ok. kwiecień/maj), ew. na Festiwalu AWU w listopadzie każdego roku. (W tym roku odbędzie się 24.XI )
ZAPISY 8.X.2018 poniedziałek godz.18:00 sala 016.
Spotkanie zainteresowanych przy PORTIERNI!!!