WARSZTATY AWU ŚPIEWU TRADYCYJNEGO
09/10/16
16:00
Idziego Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin
VIII SEZON ARTYSTYCZNYCH WARSZTATÓW UMIEJŚTNOŚCI W CHATCE ŻAKA W LUBLINIE
Idziego Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin

VIII SEZON ARTYSTYCZNYCH WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI W CHATCE ŻAKA W LUBLINIE

„DZIWNY CHÓR ENCE PENCE” to zajęcia prowadzone przez pasjonatów śpiewu tradycyjnego- (główny prowadzący panie: Anna Wróblewska i Barbara Wróblewska), śpiew białym głosem, pieśni ukraińskie, polskie, białoruskie, huculskie, mołdawskie, łemkowskie, tradycyjne niemieckie i inne.

Zajęcia odbywały się w każdą niedziele w godzinach wieczornych w Sali 22 na II p ACK UMCS „Chatka Żaka”. „Dziwny Chór Ence Pence”: powstał ponad 12 lat temu – w 1998 lub 1999r. Fani Orkiestry św. Mikołaja chcieli sobie wspólnie pośpiewać. Początkowo nastawieniem chóru było na „odkurzanie” pieśni obrzędowych i poznawanie tradycji śpiewaczych Łemków i Ukrainy. Chór nigdy nie był nastawiony na koncertowanie /w potocznym tego słowa rozumieniu/, nie było i nie jest jego ambicją aby osiągać bardzo wysoki poziom wykonania. To jest raczej „śpiewanie na codzienny użytek” – chcemy umieć zaśpiewać jak najwięcej różnych starych piosenek, nie dać im umrzeć wraz z ostatnim pokoleniem dawnych śpiewaków. Chcemy się też nacieszyć śpiewaniem dla samych siebie – to już rzadkość umieć pośpiewać razem np. przy ognisku lub innym spotkaniu. Bierzemy też udział w warsztatach międzynarodowych gdzie zapoznajemy naszych zagranicznych przyjaciół z polskimi tradycyjnymi pieśniami – uczymy się śpiewać wspólnie. Sami uczymy się od nich ich tradycji – dzięki temu nasz repertuar rozszerza się o piosenki ukraińskie, białoruskie, niemieckie, francuskie, rumuńskie, bułgarskie itd. Część z tych piosenek z czasem zapominamy, cześć wchodzi na stałe do naszego repertuaru.

Grupa docelowa: studenci, absolwenci, nauczyciele akademiccy, wszyscy ci, którzy pragną nauczyć się śpiewać i pośpiewać sobie wspólnie piosenki tradycyjne polskie, białoruskie, ukraińskie a także niemieckie, węgierskie , tureckie, mołdawskie.
Prowadzenie: pani  Anna Wróblewska
W każdą niedzielę w godz. 16:00-19:00 w Sali 22 II P ACK
Wstęp na warsztaty wolny.
Zapisy nowych członków w pierwszą niedzielę miesiąca.

Start/Zapisy 9 X.2016r. s.22 II Pg.16:00