WARSZTATY AWU BĘBNIARSKIE
12/10/16
18:00
Idziego Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin
VIII SEZON ARTYSTYCZNYCH WARSZTATÓW UMIEJŚTNOŚCI W CHATCE ŻAKA W LUBLINIE
Idziego Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin

VIII SEZON ARTYSTYCZNYCH WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI W CHATCE ŻAKA W LUBLINIE

Na warsztatach bębniarskich można nauczyć się profesjonalnej gry na danym instrumencie (na bębnach typu conga, djembe, bongosy, darabuka), wydobycie odpowiedniego brzmienia, techniki gry, techniki uderzeń, różnych ciekawych rytmów- głównie afrykańskich, azjatyckich, kubańskich- a także poznać obrzędowe śpiewy afrykańskie. Na warsztatach uczymy się pracować w grupie, odkrywać i rozwijać swoje talenty.
Nauka gry na bębnie – kontakt z bębnami- jest także, co zostało udowodnione naukowo, jedną z form muzykoterapii. Podczas obcowania z dźwiękami bębnów, grania na instrumentach perkusyjnych wzbudzają się w nas różne emocje oczyszczające nasz organizm z toksyn, stresu i innych niekorzystnych czynników powodujących złe samopoczucie. A więc bęben może nam także pomóc w uzyskaniu pozytywnych emocji. Na warsztatach bębniarskich każdy znajdzie coś dla siebie.
Prowadzenie: muzyk, PERKUSJONISTKA – znana m.in. z Orkiestry św. Mikołaja, zespołu BAJM; warsztaty prowadzi od 1996 roku ,z 20 letnim doświadczeniem w nauczaniu gry na bębnach –  Agnieszka Kołczewska.
– Warsztaty skierowane są głównie do studentów jak i do wszystkich (od lat 12 !!!), którzy pragną poznać tajniki gry na BĘBNIE-pierwszym instrumencie Świata!
– Spotkanie – 1h raz w tygodniu. Cena 20 zł za 1h. Cały kurs to 10 h. Płatne z góry za całość.(200zł) Kurs  trwa w sumie ok. 3 miesięcy.
– Spotkania są we wtorki w godzinach popołudniowych i wieczornych.(ustala się to z uczestnikami na pierwszych zajęciach / zapisach. Możliwe godziny zajęć od godz.17:00 <18; 19, 20> )
– Ilość miejsc ograniczona do 15 osób. W czasie trwania zajęć udostępniam profesjonalne instrumenty- w liczone w cenę warsztatów.
– Warsztaty odbywają się w Sali 22 i 25 II piętro ACK
– Uczestnicy warsztatów mają możliwość zaprezentować swoje umiejętności na zorganizowanym przez koordynatora edukacji kulturalnej –Agnieszkę Kołczewską- koncercie z cyklu „Powachluj na scenie” (odbywa się zwykle w semestrze letnim w ok. kwiecień/maj), ew. na Festiwalu AWU w listopadzie każdego roku. (W tym roku odbędzie się 19.XI )

ZAPISY 12.X.2016 ŚRODA godz.18:00 sala 25 II P.