ARTYSTYCZNE WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI – SEZON IX
10/10/17
18:00
Lublin
ARTYSTYCZNE WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI – SEZON IX
Chatka Żaka

Warsztaty bębniarskie :

Agnieszka Kołczewska (www.agabum.pl) zaprasza nieustająco na najlepsze warsztaty nauki gry na bębnach w Lublinie!!! (prowadzone nieprzerwanie od 1996 roku!)

Nauczymy się:

-techniki gry na djembe, congach, darabukce

-rytmy afrykańskie, kubańskie, azjatyckie; nauka improwizacji w rytmie; użycie śpiewów obrzędowych w rytmie; nauka gry na instrumentach  perkusyjnych z całego świata.

Zapraszam osoby od 12 roku życia. Ilość miejsc ograniczona. Podczas zajęć udostępniam profesjonalny instrument. Kurs trwa ok. 2 miesięcy raz w tyg. 1h.

Cena 20 zł / 1h/1osoba. Tel.602266695 .

Zapisy w ACK UMCS Chatka Żaka ul. Radziszewskiego 16, sala 22 II piętro 10 października-wtorek- g.18:30.

 

Warsztaty gitarowe – 3 poziomy zaawansowania:

Chcesz nauczyć się gry na gitarze? A może jesteś już doświadczonym „wioślarzem”/doświadczoną „wioślarką”, ale chciał(a)byś poprawić swój warsztat? Artystyczne Warsztaty Umiejętności w ACK UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na nową edycję warsztatów gitarowych, prowadzonych przez Zbyszka Kowalczyka.

Będziecie mogli/mogły nauczyć się gry na gitarze akustycznej, klasycznej, elektrycznej i basowej, na trzech poziomach: podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

Zapisy odbędą się 12 października (czwartek), o godz. 19:30 w sali 25 (II piętro).

Koszt warsztatów od 1 osoby za 8 godzin lekcyjnych – 150 zł.

Kontakt do Zbyszka Kowalczyka Kowalczyka – tel. 667462676, zbishek@wp.pl

 

Warsztaty Tai Chi  –  NOWOŚĆ AWU

Tai Chi Quan jest w chwili obecnej szeroko znanym na całym świecie systemem fizycznych ćwiczeń, pierwotnie stworzonym w Chinach jako styl walki oraz system nauki poruszania się i profilaktyki zdrowotnej.

Wskazuje się na zapobieganie osteoporozie, poprawę postawy i redukcji zwyrodnień kręgosłupa, wzmocnienie siły i elastyczności mięśni, wzrost świadomości ciała i lepszą koordynację ruchową. Poprawia się ruchomość i elastyczność stawów i tkanki łącznej, a poprzez to, że ruch jest spokojny i rozluźniony, poprawia się także koncentracja i umiejętność relaksacji. Tai Chi prowadzi do poprawy funkcjonowania układu krążenia, zmniejszając ciśnienie krwi (nadciśnienie), przeciwdziała arteriosklerozie, wzmacnia system immunologiczny. Osiąga się rezultaty redukcji stresu, bólu i napięć.

 

Wymagane jest luźne i wygodne ubranie, a także miękkie obuwie (trampki, tenisówki),

Tai Chi – zajęcia prowadzone są w formule otwartej.

Niezależnie od poziomu zaawansowania czy możliwości zapamiętana ustalonych układów ruchów, ważne jest samo wykonywanie ćwiczeń, których podstawowe zasady są takie same przez wszystkie zajęcia. Osoby początkujące naśladują ruchy prowadzącego oraz tych którzy już formę pamiętają, z tego powodu korzystne jest kiedy cała grupa ćwiczy wspólnie, bez podziałów na stopnie zaawansowania.

Grupa najczęściej liczy od kilku do kilkunastu osób (5-25), dolna granica wieku to najczęściej osoby studiujące, zajęcia trwają około 1,5 godziny, jeden raz w tygodniu.

Opłaty: miesięczna 100zł /1 osoba/

Prowadzenie – Piotr Gęborys, tel. 603-120-864, mail: piotr@nento.pl

(25 lat praktyki Tai Chi oraz Qi Kung a także dietetyki według tradycyjnej medycyny chińskiej)

Zapisy na warsztaty 13 X (piątek) godz. 18:30 sala 22 II pietro

 

PRACOWNIA PRASANTI zaprasza na :

Pokaz relaksacyjny – kąpiel w misach kryształowych i hinduskich oraz w gongach tybetańskich Prowadzenie Magdalena Młodożeńca.

Start godz.19.00 – przyjdź 10 min przed czasem rozpoczęcia aby zapewnić komfort sobie i innym uczestnikom :) Zabierz ze sobą ulubiony koc i poduszkę oraz karimatę.

Pokaz trwa ok.1,5 h.

Przeznaczony jest dla osób powyżej 12 roku życia. Cena pokazu 40zł.

Ilość miejsc ograniczona do max 12 osób.

Konieczność wcześniejszego zapisu u koordynatora:

agnieszka.kolczewska@poczta.umcs.lublin.pl z dopiskiem „Gongi i Misy”, tel. 81/5333201 w.121

Pokaz odbędzie się 21.10 sobota godz. 19:00  i w niedziele 22.10  godz. 19:00

sala 012 w Inkubatorze medialno artystycznym Chatki Żaka UMCS, ul. Radziszewskiego 16 Lublin

 

Więcej szczegółów na spotkaniach organizacyjnych oraz u Koordynatora Edukacji Kulturalnej ACK UMCS Chatka Żaka : Agnieszki Kołczewskiej –

email: agnieszka.kolczewska@poczta.umcs.lublin.pl  ;  nr tel. 81 533 32 01, wewnętrzny 121.